Вітаємо студентів Шерфедінова Кадира Равшановича та Батієне Лаїрі Е.М.

Автор: Super User. Опубликовано в Blog

        Кафедра інформатики та управління захистом інформаційних систем вітає студентів Шерфедінова Кадира Равшановича та Батієне Лаїрі Е.М., які нагородженні Дипломом ІІ ступеню за перемогу у ІІ - му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017-2018 навчальному році за спеціальністю “Кібербезпека”. Конкурс проведено на базі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” 27 квітня 2018р.,  з метою підтримки обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання.

Шерфедінов Кадир Равшанович та Батієне Лаїрі Е.М.

Студенти представили презентацію роботи з галузі  Інформаційна безпека за темою: «Удосконалення  стеганографічного методу, стійкого до атак проти вбудованого повідомлення»

В роботі вирішена важлива науково-практична задача удосконалення стійкого до атак проти вбудованого повідомлення стеганографічного методу, заснованого на sign-нечутливості сингулярних векторів блоків матриці зображення, ефективність якого перевищує ефективність сучасних аналогів, шляхом розширення області застосування стеганографічного алгоритму SNG, що реалізує його, за рахунок розробки способу попередньої обробки ЦЗ-контейнера.

Передобробка зображення здійснюється поблоково перед вбудовою ДІ і полягає в передобумовленні матриць, що ставляться у відповідність блокам вихідного зображення, і є симетричними, додатно визначеними, розрідженими. В якості передобумовлювателів для них використовуються їх неповні розкладання Холеського.

            Результатом передобробки є зменшення числа обумовленості (в середньому на 78%) більшості блоків матриці зображення-контейнера (в середньому 68% блоків) при збереженні надійності сприйняття зображення (середнє значення PSNR склало 41dB по ЦЗ, які брали участь в обчислювальному експерименті; суб'єктивним ранжуванням артефакти на зображеннях виявлені не були), що дозволило розширити область застосування розглянутого стеганографічного алгоритму в порівнянні з його варіантом, що не передбачав передобробку зображення, а тому виключав стеганоперетворення блоків зображення, матриці яких були погано обумовленими. Використання модифікованого стеганоалгоритма SNG дозволило уникнути виникнення артефактів на сформованих їм стеганоповідомленнях, не виключаючи з процесу стеганоперетворення блоки зображення-контейнера.

Тимошенко Лідія Миколаївна та Шерфедінов Кадир Равшанович

ІІ місце у IV Міжнародній студентській олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів»

Автор: Super User. Опубликовано в Blog

  30-31 берпезня 2018 року студенти кафедри інформатики та управління захистом інформаційних систем   взяли участь у IV Міжнародній студентській олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів», яка відбулась в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

  Метою олімпіади був розгляд широкого спектру реальних та потенційних загроз інформаційно-психологічній безпеці держави, суспільства, особи, а також розробка рекомендацій щодо вдосконалення освітнього процесу для підготовки фахівців із захисту інформаційного простору України.

 За результатами індивідуальних змагань студентів і курсантів ІІ місце посіла студентка групи РУ-171 Лабунець Дар`я з презентацією на тему: «Кібербуллінг як нова форма агресивного нападу на дитину», метою роботи є формулювання терміну «Кібербуллінг»; виявлення головних ознак та видів кібербуллінгу; демонстрація наслідків дій кібербуллерів, виклад порад та алгоритму застереження від інтернет-нападників.

Вітаємо переможницю та бажаємо нових перемог!

Гордимся студентами первого курса специальности "Управление информационной безопасностью"!

Автор: Super User. Опубликовано в Blog

ПОЗДРАВЛЯЕМ!

Ерёменко Анастасию за призовое 2 место в II Всеукраинской студенческой олимпиаде "Пути и механизмы защиты информационного пространства Украины от вредных информационно-психологических влияний" (специальность - Кибербезопасность), прошедшей в Киеве 18-19 мая 2016 г.

   

 А также участников команды:

  • Солодухину Наталью;
  • Симанчук Диану;
  • Золотарёву Дарью;
  • Ерёменко Анастасию;
  • Варду Тамару;
  • Дубового Ярослава.