Blog

Вітаємо студентів Шерфедінова Кадира Равшановича та Батієне Лаїрі Е.М.

Автор: Super User. Опубликовано в Blog

        Кафедра інформатики та управління захистом інформаційних систем вітає студентів Шерфедінова Кадира Равшановича та Батієне Лаїрі Е.М., які нагородженні Дипломом ІІ ступеню за перемогу у ІІ - му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017-2018 навчальному році за спеціальністю “Кібербезпека”. Конкурс проведено на базі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” 27 квітня 2018р.,  з метою підтримки обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання.

Шерфедінов Кадир Равшанович та Батієне Лаїрі Е.М.

Студенти представили презентацію роботи з галузі  Інформаційна безпека за темою: «Удосконалення  стеганографічного методу, стійкого до атак проти вбудованого повідомлення»

В роботі вирішена важлива науково-практична задача удосконалення стійкого до атак проти вбудованого повідомлення стеганографічного методу, заснованого на sign-нечутливості сингулярних векторів блоків матриці зображення, ефективність якого перевищує ефективність сучасних аналогів, шляхом розширення області застосування стеганографічного алгоритму SNG, що реалізує його, за рахунок розробки способу попередньої обробки ЦЗ-контейнера.

Передобробка зображення здійснюється поблоково перед вбудовою ДІ і полягає в передобумовленні матриць, що ставляться у відповідність блокам вихідного зображення, і є симетричними, додатно визначеними, розрідженими. В якості передобумовлювателів для них використовуються їх неповні розкладання Холеського.

            Результатом передобробки є зменшення числа обумовленості (в середньому на 78%) більшості блоків матриці зображення-контейнера (в середньому 68% блоків) при збереженні надійності сприйняття зображення (середнє значення PSNR склало 41dB по ЦЗ, які брали участь в обчислювальному експерименті; суб'єктивним ранжуванням артефакти на зображеннях виявлені не були), що дозволило розширити область застосування розглянутого стеганографічного алгоритму в порівнянні з його варіантом, що не передбачав передобробку зображення, а тому виключав стеганоперетворення блоків зображення, матриці яких були погано обумовленими. Використання модифікованого стеганоалгоритма SNG дозволило уникнути виникнення артефактів на сформованих їм стеганоповідомленнях, не виключаючи з процесу стеганоперетворення блоки зображення-контейнера.

Тимошенко Лідія Миколаївна та Шерфедінов Кадир Равшанович